Kultūra

Reprezentaciniai miesto renginiai:

Šiauliuose visus metus šurmuliuoja įvairiausi kultūros ir sporto renginiai, nuo Šiuolaikinio meno ir mados festivalio „Virus“ iki Tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio – pramogų čia rasti gali kiekvienas. 

Nuo muziejų iki gamtos paminklų – Šiaulių miestas turtingas objektais, kuriuos verta aplankyti kiekvienam.

Tik Šiauliuose:

VILNIAUS GATVĖS PĖSČIŲJŲ BULVARAS

Trečiasis pagal senumą bulvaras Europoje: po Roterdamo (1972) ir Erfurto (1973). 

Šiandien 1280 m ilgio bulvaras – gyva miesto arterija, kurioje net penki fontanai, gatvės menas, skulptūros ir vaikų žaidimų aikštelės. Tūrinė reklama papildo bulvarą ir primena neseną miesto istoriją. 

CHAIMO FRENKELIO VILA-MUZIEJUS

Viena iš populiariausių kultūrinio turizmo vietų Šiaurės Lietuvoje. Unikalus XX a. pr. moderno architektūros (secesijos, jugendo) statinys.

„RŪTOS“ ŠOKOLADO MUZIEJUS

Tokio muziejaus gali pavydėti ir šokolado industrija garsėjantis Briuselis. Keturių tūkstantmečių šokolado vartojimo paslaptys ir ypatumai.

DVIRAČIŲ MUZIEJUS

Dviračio  atsiradimo istorija ir raida. Muziejuje sukaupta apie 1500 eksponatų.

FOTOGRAFIJOS MUZIEJUS

Vienintelis specializuotas fotografijos meno ir technikos muziejus Lietuvoje. Atviroje stogo terasoje įrengta miesto apžvalgos aikštelė su camera obscura.

SAULĖS LAIKRODŽIO AIKŠTĖ

Skaičiai 12, 3, 6 – Šiaulių miesto įkūrimo metai ir Saulės laikrodžio ciferblatas.

GELEŽINKELIO MUZIEJUS

Šiaulių geležinkelių istorija nuo 1871 m. Daugiau kaip 6000 eksponatų.

VANDOS KAVALIAUSKIENĖS „KATINŲ MUZIEJUS“

Katinai, atkeliavę iš įvairiausių pasaulio šalių: nuo Latvijos iki Kinijos.

PAMINKLAS LIETUVIŠKAI VALIUTAI – „CENTŲ KAMBARYS“

Kambariui įrengti panaudota 157 130 monetų.

SKULPTŪRA „GELEŽINĖ LAPĖ“

Didžiausia gyvūno skulptūra Lietuvoje: svoris – beveik 7 tonos, ilgis – apie 6,6 metrų, aukštis – 25 metrai.

LAIKRODIS „GAIDYS“

Šiaulių centro simbolis ne tik gieda, bet ir sveikinasi su praeiviais: „Sveiki atvykę į Šiaulius“ – lietuvių, anglų, vokiečių, prancūzų, rusų, ispanų, švedų, romų ir kitomis kalbomis.

BALTŲ KULTŪROS PAŽINIMO CENTRAS
„BALTŲ KELIAS“

Čia šiuolaikinėmis technologijomis, eksponatų kopijomis, edukacinėmis veiklomis pristatoma baltų istorija, kultūra, gyvensena.

VILNIAUS UNIVERSITETO ŠIAULIŲ AKADEMIJOS  BOTANIKOS SODAS

Botanikos sodo tyrimų bazė pradėta kurti dar 1961 m. Bendras sodo plotas – 6,54 ha, jame auginama per 4600 rūšių ir veislių augalų.

Sportas

36

Kultivuojamos
sporto šakos

8

Sportininkų rengimo centrai ir sporto gimnazija

48

Sporto klubai

Šiaulių miesto gimtadienio metu, rugsėjo pirmoje pusėje, Šiauliuose šurmuliuoja sporto festivalis. Festivalio metu suteikiama galimybė pažinti įvairiausias sporto šakas ir jas išbandyti, vyksta masinė mankšta, grupinės treniruotės, įvairūs konkursai. Projektas skirtas įvairaus amžiaus, fizinio pajėgumo miesto gyventojams ir svečiams.

Bendruomeninė veikla

Jaunimo organizacijos

Šiaulių miesto savivaldybėje aktyviai veikia 14 jaunimo, 8 su jaunimu dirbančios organizacijos, kelios neformalios jaunimo grupės.

 

Veikia ir regioninė jaunimo organizacijų taryba – Šiaulių jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“ – vienijanti 15 organizacijų narių ir 2 – nares stebėtojas.

FB: Šiaulių „Apskritasis stalas“

Organizacijos pagrindinis tikslas – atstovauti jaunų žmonių poreikiams vietos ir nacionaliniu lygmeniu, vienyti jaunimo ir su jaunimu dirbančias organizacijas, formuoti ir įgyvendinti jaunimo politiką vietos ir nacionaliniu lygmeniu.
Kviečiame prisidėti tuos, kurie kartu norėtų keisti ir kurti tokį miestą, kuriame patys norėtų gyventi.

 

Šiaulių menų mokyklos atviras jaunimo centras

Esi 14 m. – 29 m. jaunuolis ir po pamokų, paskaitų ar darbo dar nesinori namo? Gal dar norėtųsi su draugais pabūti jaukioje aplinkoje, pažaisti biliardą, tenisą, stalo futbolą? O gal pabendrauti prie arbatos puodelio ir po sunkios dienos padrybsoti ant sėdmaišių? Pavargai nuo mokyklos ir būrelių ir ieškai erdvės savo nevaržomai veiklai? Tuomet jei nesi dar apie mus girdėjęs, tai tikrai privalai sužinoti. Šiaulių atviras jaunimo centras – tolerantiška ir nevaržoma erdvė visiems jaunuoliams.

Atviras jis visiems, kas tu bebūtum: sportininkas, „geimeris“, pirmūnas, o gal kartais nepataisomas tinginys ar tiesiog laisvo oro direktorius.

Jaunimo centras tikrai tau patiks! Jokių išankstinių registracijų, jokių įsipareigojimų lankytis tam tikru metu, tiesiog ateik – tai tinkamiausia vieta tavo laisvalaikiui!

Adresas: Vytauto g. 103 A, Šiauliai

FB: Šiaulių jaunimo centras

 

 

OPEN – atvira jaunimo erdvė

Trūksta motyvacijos savęs atradimui? Turi daug energijos, kuria norėtum pasidalinti su bendraminčiais? Trokšti kažko ir nedrįsti išreikšti pasauliui?

Tu pataikei būtent čia – į “OPEN” atvirą jaunimo erdvę, skirtą 14-29 m. žmonėms.

Ką mes siūlome? Bendrystę, savęs pažinimą, pagalbą, ieškant savojo kelio, karjeros galimybių praplėtimą, pažintis su potencialiais darbdaviais, psichologinę, socialinę pagalbą, renginius, dalyvavimą tarptautiniuose projektuose, keliones, stovyklas, savo idėjų įgyvendinimą ir daug kitų dalykų.

Koks mūsų kolektyvas? Šiltas, linksmas, suprantantis ir norintis padėti.

Kodėl rinktis mus? Esame dinamiški, entuziastingi, neturime ribų tobulėjimui!

Lavinamės, keliaujame, pažįstame pasaulį bei tikrąjį save! Pas mus kiekvienas bus išklausytas bei priimtas toks, koks yra, nes mes visi esame UNIKALŪS.

Netiki? Atvyk ir įsitikink pats!

 Adresas: P. Višinskio g. 34, Šiauliai

FB: OPEN – atvira jaunimo erdvė

 

Savanorystė

Savanoriu gali tapti bet kokio amžiaus, lyties, religinių ar politinių įsitikinimų asmuo, norintis praplėsti savo akiratį, prisidėti prie geresnės ir socialiai atsakingesnės visuomenės kūrimo, įgyti naujų pažįstamų ir naudingos patirties, nesiekiantis už atliekamus darbus gauti jokios materialinės naudos sau.

Informacijos apie savanorystės galimybes galima rasti:

Visi, norintys savanoriauti, turėtų registruotis šiuose puslapiuose ir sekti socialinio tinklo Facebook paskyrą, kurioje skelbiamos savanorystės Šiauliuose ir rajone galimybės, kita naudinga informacija.