Sveikata

Grįžę į Šiaulius Jūs galite apsilankyti pasirinktoje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, o esant poreikiui, net keliose iš jų galėsite pasikonsultuoti su specialistais, kalbančiais specialybine anglų kalba:

„Senojo bokšto klinika“ – visi gydytojai;
„Pirmoji viltis“ – visi gydytojai;
Dainų pirminės sveikatos priežiūros centras
3 šeimos gydytojai;
1 fizinės medicinos gydytojas;
1 reabilitacijos gydytojas;

Šiaulių centro poliklinika – 2 šeimos gydytojai;
„Tavo sveikatos namai“ 1 šeimos gydytojas; 1 kardiologė;
„Lieporių šeimos gydytojų centras“
2 ginekologai;
1 urologas;
1 endokrinologas;
4 odontologai.

Socialinis saugumas

Socialinio būsto įsigijimas

Šiauliuose palankus darbo užmokesčio ir nekilnojamojo turto santykis, kad susikurtumėte jaukius namus. Savo svajonę įsigyti nuosavą būstą paversti realia galėsite daug greičiau, o namai darbas ir darželis bus kelių kilometrų atstumu.

Ir jokių kamščių!

Norite įsigyti būstą? Pradėkite paieškas dabar!

Šiaulių miesto bendruomeniniai šeimos namai kviečia įsitraukti į vykdomas veiklas kiekvieną, besirūpinantį savo šeimos savijauta, emocine atmosfera ir santykių gerove.

Bendruomeniniuose šeimos namuose teikiamos paslaugos:

  • Pozityvios tėvystės individualios konsultacijos ir grupiniai užsiėmimai
  • Psichosocialinė pagalba šeimai
  • Šeimos įgūdžių ugdymas ir sociokultūrinės paslaugos šeimai
  • Mediacijos paslaugos šeimai
  • Vaikų priežiūros paslaugos

Plačiau apie teikiamas paslaugas:

Kūdikio kraiteliai

Kraitelis įteikiamas
Šiaulių mieste bent prieš 3 mėnesius gyvenamąją vietą deklaravusiems naujagimio tėvams arba vienam tėvų.
Šiaulių miesto naujagimio kraitelį sudaro tik iš kūdikiui ir aplinkai nekenksmingų ir tarptautinius standartus atitinkančių medžiagų pagaminta produkcija, taip pat kūdikio priežiūros rinkinys ir kitos priemonės.


Vienkartinė išmoka vaikui

Kiekvienam gimusiam vaikui skiriama 429 Eur dydžio vienkartinė išmoka.

Daugiau informacijos:
centrinės miesto dalies gyventojams:
(8 41) 386 487, 386 488,
pietinės miesto dalies gyventojams:
(8 41) 386 462;
Išankstinė registracija išmokoms ir kompensacijoms.
Socialinės paramos informacinė sistema (SPIS)

Išmoka vaikui iki pilnametystės

Kiekvienam vaikui nuo gimimo dienos iki 18 metų ir vyresniam, jeigu jis mokosi pagal bendrojo ugdymo programą (įskaitant ir profesinio mokymo įstaigose besimokančius pagal bendrojo ugdymo programą ir pagal bendrojo ugdymo programą kartu su profesinio mokymo programa), bet ne ilgiau, iki jam sukaks 21 metai, yra skiriama ir mokama 60,06 Eur išmoka per mėnesį.

Neįgaliųjų integracija

Būsto pritaikymas neįgaliesiems – minimalus būsto pertvarkymas panaudojant specialius elementus, keičiant neįgaliesiems, turintiems judėjimo ir apsitarnavimo funkcijų sutrikimų, neprieinamas erdves, ir smulkus remontas įgyvendinant šiuos statybos sprendimus. Pritaikymo darbai apima būsto ir gyvenamosios aplinkos pertvarkymą įrengiant nuolydžius, takelius privažiuoti neįgaliojo vežimėliu prie būsto ar automobilio stovėjimo vietos individualiam ar daugiabučiam namui priskirto sklypo ribose, taip pat smulkų remontą, įgyvendinant šiuos statybos sprendimus. Dėl išsamesnės informacijos ir prašymo pateikimo kreiptis į Šiaulių miesto savivaldybės socialinių paslaugų centrą adresu: Tilžės g. 63B, Šiauliai. Telefonas pasiteiravimui 8 41 415 848.

Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektai

Projektų finansavimo tikslas – gerinti neįgaliųjų socialinę integraciją į visuomenę per neįgaliųjų socialinės integracijos srityje veikiančias nevyriausybines organizacijas, kaip jas apibrėžia Lietuvos Respublikos nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatymas, teikti neįgaliesiems reikalingas socialinės reabilitacijos paslaugas, kurios atkurtų ir palaikytų  neįgaliųjų socialinius ir savarankiško gyvenimo įgūdžius, didintų neįgaliųjų savarankiškumą ir užimtumą bei galimybes dalyvauti visuomenės gyvenime. Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projekto paraiškos teikiamos Savivaldybės Socialinių paslaugų skyriuje, Tilžės g. 170 (įėjimas iš Vasario 16-osios g. pusės), II aukšte, 16 kabinete, telefonas pasiteiravimui 8 41 386 482.

Pagalba į namus

Pagalbos į namus paslaugos – yra visuma paslaugų, kuriomis asmeniui (šeimai) teikiama kompleksinė, bet nuolatinės specialistų priežiūros nereikalaujanti pagalba. Tai asmens namuose teikiamos paslaugos, padedančios asmeniui (šeimai) tvarkytis buityje bei dalyvauti visuomenės gyvenime.
Pagalbos į namus paslaugos gavėjai:

  • senyvo amžiaus vieniši asmenys ar jų šeimos;
  • suaugę asmenys su negalia ir jų šeimos;
  • kiti asmenys (laikinai dėl ligos ar kitų priežasčių savarankiškumo netekę asmenys).

Prašymus dėl pagalbos į namus paslaugų priima Šiaulių miesto savivaldybės socialinių paslaugų centras adresu:
Tilžės g. 63 B, telefonas pasiteiravimui 8 41 37 01 29.