Projektas „Globalūs Šiauliai“ pakvietė svetur gyvenančius šiauliečius tapti savojo miesto ambasadoriais. Šiuo metu specialioje interneto platformoje yra užsiregistravę 8 mūsų miesto atstovai. Su Šiaulių miesto vadovais susitiko kol kas tolimiausiame taške – Singapūre mūsų miestą atstovaujanti ambasadorė Sandra Nagler.

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, mero pavaduotojas Domas Griškevičius ir projekto „Globalūs Šiauliai“ atstovai susitiko su Singapūre gyvenančia Sandra Nagler. Specialioje platformoje, kurios tikslas – burti pasaulyje pasklidusią mūsų miesto bendruomenę, viena pirmųjų užsiregistravusi ponia Sandra gimtajame mieste apsilankė po 9 metų pertraukos.

„Singapūre nuolat gyvenančių lietuvių bendruomenė nėra didelė, o iš Šiaulių esu, ko gero, vienintelė. Bendraudama su Garbės generaliniu konsulu Singapūre Andy Lim, Šiaulius pristačiau per prezidentą Valdą Adamkų, kuris yra ir Šiaulių garbės pilietis. Jei galėsiu būti Šiauliams kuo nors naudinga, žinokite, kad turite Singapūre savo žmogų“, – susitikime kalbėjo Sandra Nagler.

Sandra Nagler tikisi artimiausiu metu Singapūre atidaryti savo dailės galeriją, todėl gimtojo krašto garsinimas esą galėtų pirmiausia vykti per mūsų krašto menininkų kūrybos pristatymą. Šiaulių ambasadorė mano, kad senosios Šiaulių maisto pramonės įmonės galėtų sėkmingai prisistatyti Singapūro verslo parodose.

„Jei turėtumėte reikalų su verslo ir ypač logistikos atstovais, Šiaulių oro uostą galite drąsiai rekomenduoti kaip patikimą ir nebrangų oro krovinių gabenimo tašką Europoje. Pigiau yra skraidinti krovinius į Šiaulius ir perkėlus į kitą transportą nuvežti iki reikalingos vietos, negu nutupdyti lėktuvą kitų Vakarų Europos šalių oro uostuose. Greta esančioje LEZ teritorijoje yra palankiausios sąlygos ir didesnėms užsienio investicijoms“, – sakė Šiaulių meras Artūras Visockas.

Projektas „Globalūs Šiauliai“ kviečia tapti savo miesto ambasadoriais – atstovauti  Šiauliams ir parodyti, kad išvykę gyventi kitur žmonės vis tiek didžiuojasi būdami  šiauliečiai, nori skleisti gerąją žinią apie savo miestą, padėti surasti investuotojų, aktyviau įsitraukti į regiono vystymą, tapti globalių šiauliečių bendruomenės pasaulyje dalimi.

Rugpjūčio 17 d. Lietuvos konsulate Singapūre Šiaulių ambasadorė Sandra Nagler garbės konsului  Andy Lim pristatė Šiaulius.